Kredyt we frankach

Masz kredyt we frankach? Dowiedz się, co możesz z tym zrobić!

Od kilku lat  możemy zaobserwować wzrastającą popularność unieważnień umów kredytowych we frankach szwajcarskich. Jeśli i Ty jesteś posiadaczem takiego kredytu to koniecznie przeczytaj, jakie nasza Kancelaria oferuje możliwości w tym zakresie. Na czym polega unieważnienie umowy kredytowej we frankach?
Oddział PGDR w Bielsku-Białej
Wiele z banków, które udzielały kredytów frankowych, zastosowały w swoich umowach klauzule abuzywne. Oznacza to, iż takie przepisy nie są zgodne z prawem, gdyż działały na niekorzyść kredytobiorców. Dokładnie chodzi o zapis mówiący o przeniesieniu odpowiedzialności za wahania kursów franka na konsumenta. Wobec tego klienci nie zostali odpowiednio poinformowani o ryzyku, co skutkuje możliwością unieważnienia takiej umowy. Unieważnienie umowy kredytowej powoduje, traktowanie zawartej umowy z bankiem, tak jakby nigdy nie została ona zawarta.

Jak doprowadzić do uznania nieważności umowy kredytowej we frankach?


Odpowiedź jest bardzo prosta. Aby stwierdzić nieważność umowy, należy wnieść pozew do sądu. To sąd wydaje opinię o nieważności umowy kredytowej we frankach szwajcarskich. Niestety trzeba się mentalnie przygotować na wielomiesięczny proces, lecz sam efekt jest tego wart!

Co daje konsumentowi unieważnienie umowy frankowej?


Unieważnienie umowy wiąże ze sobą wiele pozytywnych aspektów.  Przede wszystkim w momencie uzyskania statusu spornego sprawy (złożony pozew do sądu), sąd najprawdopodobniej przychyli się do wniosku o zabezpieczenie rat kredytu, jeżeli kapitał został już przez Ciebie w całości spłacony – co w praktyce oznacza, że nie będziesz musiał spłacać dalszych rat kredytu. Kolejnym pozytywnym efektem jest zwrot pobranych świadczeń. Najczęściej konsumenci posiadają nadpłacony kapitał, co oznacza, że to bank będzie musiał zwrócić określone środki z tytułu nadpłaty (odsetki, ubezpieczenie, prowizja itp.).  W ten sposób stajesz się wolny od uciążliwego kredytu, a dodatkowo bank jest zobowiązany usunąć wpis hipoteczny z księgi wieczystej Twojej nieruchomości. 
Paulina Ślezińska / asystent ds restrukturyzacji
  Jak działamy w przypadku umów frankowych? Wyślij nam swoją umowę.
  1. Dokonujemy analizy, a następnie skontaktujemy się z Tobą i ustalimy dalsze kroki.
  2. Uzyskanie potrzebnych dokumentów. Oprócz umowy, potrzebne jest zaświadczenie z banku. Nie martw się przygotujemy dla Ciebie taki wniosek!
  3. Wysłanie pozwu. W trakcie trwania rozprawy jesteś pod opieką profesjonalistów. Nasz zespół w każdej chwili odpowie na Twoje wątpliwości i pytania.
Nie czekaj, zgłoś się na darmowe konsultacje i uwolnij się od franków!